Aktualitet

Lufta e meme-ve, Rama-Basha: Çfarë thanë liderët e Europës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:09 - 22/10/19 |
ro ot

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë përfshirë në një luftë virtuale me meme. Secili prej tyre poston në facebook citime nga liderët europianë sa i përket mos-hapjes së negociatave.


Por sakaq Rama ka postuar edhe një citim të Zoran Zaev, kryeministrit të dorëhequr të Maqedonisë, i cili ka thënë se sa ishte në opozitë nuk foli kundër negociatave. Sipas Ramës, të kundërtën ka bërë shefi i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha.


Sakaq, Basha i përgjjgjet Ramës me aktin e dorëheqjes së Zaev. “Organizimi i zgjedhjeve të drejta të parakohshme, zgjedhje, ku ju, qytetarët, do të sillni vendim dhe vertet për rrugën në të cilën do të vazhdojë vendi ynë.” 


 

 

 1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas