Aktualitet

“16 mijë të vdekur”/ COVID përplas Ramën dhe Bashën në Kuvend – Replikat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:20 - 16/09/21 |
mapo.al

Lufta kundër koronavirusit dhe renditja që kryeministri Edi Rama po i bënte sukseseve të qeverisë përballë këtij virusi, e ka përplasur me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.


Shefi i demokratëve i përsëriti disa herë kryeministrit Rama se nga pandemia e Covid-19 në Shqipëri janë regjistruar sipas tij “16 mijë të vdekur”.


ReplikatEdi Rama: Ju shisni baltë nëpër kancelaritë e Europës.Lulzim Basha: Ju shisni nga ajo e Xibrrakës.Edi Rama: Kancelarja jo vetëm që ka ardhur për herë të parë, por ka ardhur dy herë.

Ervin Salianji: Po Shreder, po Klinton, po Bush?

Edi Rama: Ata kanë ardhur për Kosovën!

Edi Rama: Do jetë përgjithmonë një motiv krenarie për mua e shumicën qeverisëse që Shqipëria nuk u gjunjëzua në kohën e zezë të pandemisë dhe perballoi …

(Ndërhyn Basha nga vendi)

Edi Rama: Meqë po më ndërhyn përveç pandemisë dhe aleancën tuaj me virusin.

Lexo edhe :  Nesër votohet Qeveria "Rama 3", lëvizje në PD - Basha mbedh grupin parlamentar

Lulzim Basha: Janë 16 mijë të vdekur.

Edi Rama: I dhatë një shtytje të lehtë por nejse, qëndroi fort falë mjekëve e infermierëve,

Lulzim Basha: 16 mijë të vdekur.

Edi Rama: Falë infrastrukturës së gatshme për sfidën e një përballje të përmasave marramendëse, falë një komiteti teknik ekspertësh shqiptarë të klasit ndërkombëtar.

Lulzim Basha: 16 mijë të vdekur.

Lindita Nikolla: Ju lutem mos ndërhyni!

Edi Rama: Falë -platformës E-Albania që garantoi karantinën e disiplinuar, falë fillimit të shpejë të vaksinimit kur shumica e rajonit mbeti si peshku pa ujë, falë fushatës shembullore të vaksinimit masiv e punës këmbëngulëse pa orar, me muaj e muaj.

Lulzim Basha: Janë 16 mijë të vdekur.

Lindita Nikolla: Ju lutem, ju tërheq vëmendjen, mos ndërhyni nga vendi.

Lulzim Basha: Janë 16 mijë të vdekur.

Lindita Nikolla: Ju lutem, ju tërheq vëmendjen.

10


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas