Kryesore

Lufta në Ballkan, në prag? Kina sjell dronë të armatosur me raketa dhe avionë spiunë pa pilot. Ja shteti fqinj që i ka porositur…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:02 - 16/09/18 |
mapo.al

Ushtria e Serbisë vazhdon të armatoset pasi do të blejë avionë pa pilotë, por që janë të armatosura.

Këtë lajm e ka bërë të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, para nisjes për një vizitë zyrtare në Kinë.


“Mund të lavdërohem se për herë të parë nga Kina do të blihen avionë të armatosur e pa pilot për ushtrinë tonë”,- ka thënë Vuçiç, transmeton “RTK”.
Serbia më parë ka marrë nga Rusia “Mig 29”, kurse blerja e tashme është edhe një hap tjetër i armatosjes së Serbisë.


<
>
新华社照片,珠海,2012年11月13日 “翼龙”无人机系统实物亮相珠海航展 这是11月13日拍摄的“翼龙”无人机系统携带的导弹。 当日,第九届中国国际航空航天博览会在广东省珠海市开幕。备受关注的我国无人机制造领域“当家明星”——“翼龙”无人机系统实物亮相。该款无人机装有一台100马力活塞发动机,具备全自主平轮式起降和飞行能力,最大起飞重量达1100公斤,最大续航时间为20个小时,可携带各种侦察、激光照射/测距、电子对抗设备及小型空地打击武器,可执行监视、侦查及对地攻击等任务,也可用于维稳、反恐、边界巡逻等。 新华社记者 梁旭 摄
1-usofficialss 4DIRMVLHONAHDKOZCE4JKGD7LA 5a0977dfe4997 275c9378-132c-4995-bec8-cdf673028f3e 4269A56B00000578-4703264-image-a-4_1500291020307 160529-F-PM120-1151 1704032_-_main 20170618_074446 103408084-GettyImages-458827592 1027586756 1037688391 BZK-005a ch-5-image1 CH-5-zhuhai ch-41 CH-91b China-Drone-810x472 Chinese-Drone-Caihong-Wurenji-1 drone1-e1500413842114 f45e4dd5f2c5073f35cd997d48053d0f FOREIGN201709211708000419035183105 fxmfE p1679453 pterodactyl-drone-getty-theverge-1_1020.0 (珠海航展)(4)“翼龙”无人机系统实物亮相珠海航展 web355-wing-loong-ii-at-paris Wing_Loong_UAV_3 Wing-Lonng yilong طاذرات-
1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas