Aktualitet

Luftë bandash në Gjermani, dy vëllezër nga Fieri plagosin durrësakun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:58 - 02/05/19 |
ro ot

Një shqiptar është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Wuppertal, Gjermani. Sipas policisë gjermane ngjarja ka ndodhur më datë 28 prill. Autorët dyshohet se janë dy vëllezër nga Fieri. Ndërsa viktima, një 36-vjeçar me origjinë nga qyteti i Durrësit. Të tre mësohet se kanë qenë shokë dhe plagosja ka ardhur pas një konflikti për pazare droge.


Dosja.al ka sigurar ekskluzivisht momentet pasi 36-vjeçari është qëlluar me armë zjarri nga dy vëllezërit, identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur. Në video i plagosuri shihet i shtrirë në asfalt dhe i mbuluar në gjak. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ndodhet në gjendje kome i shtruar në spital.


Njoftim i policisë në GjermaniTë dielën në mbrëmje (28.04.2019, ora 21:00) erdhi në Gathe në Ëuppertal një njoftim për disa të shtëna kundrejt një personi i cili u plagos rëndë. 36 vjeçari u gjet i shtrirë në rrugën Gathe pranë Karlstrage.

Lexo edhe :  Tragjedia në Bullgari/ Dalin emrat e shqiptarëve që ndodheshin në autobus*Kujdes: Pamje shqetësuese1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas