Kronika

‘Luftë’ mes RENEA-s dhe 71-vjeçarit në Elbasan, dëgjohen disa shpërthimeBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:05 - 24/09/20 |
mapo.al

RENEA ndërhyn me forcë duke hapur derën e banesës së 71-vjeçarit në Elbasan, i cili nuk pranoi që të dorëzohet.


4 orë negociata dështuan, dhe në fund, RENEA vendosi që të ndërhynte.


Burime për Mapo, bëjnë me dije se janë dëgjuar disa shpërthime në momentin e ndërhyrjes nga autoritetet.Burime për Mapo, pohojnë se Lefter Zhidru, ka qëlluar ndaj RENEA-as, dhe anasjelltas.


Kujtojmë se Zhidru, ka refuzuar të dorëzohet edhe pas kontaktimit me të birin dhe vajzën e mitur.


 

LEXO EDHE: 

Negociatat me RENEA – Lefter Zhidru kërkon të birin, e bija i lutet nga telefoni të dorëzohet

EKSKLUZIVE/ Momentet kur RENEA rrethon banesën e Lefter Zhidru, pamjet e operacionit

 


Etiketa: , , ,

Pas