Aktualitet

Luftë Serbi- Kosovë? Meta: Kujt i ka ngelur ora para 20 vitesh, e ka marrë përgjigjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 13/11/20 |
mapo.al

“Të gjithë duhet të mësohen të jetojnë me Kosovën si shtet i pavarur, jo vetëm në Serbi.”


E tillë ishte deklarata e presidentit Ilir Meta, ku u pyet për fjalën kërcënuese të presidentit serb Aleksandar Vuçiç, se mund të lindë një konflikt i mundshëm Kosovë-Serbi, në rast se ndasitë nuk zgjidhen me dialog dhe kompromis.


“Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e ka dhënë përgjigjen prej kohësh, çdo pretendimi të ngritur nga ata që ju ka ngelur ora para 20 vitesh.

Të gjithë duhet të mësohen të jetojnë me Kosovën si shtet i pavarur, jo vetëm në Serbi e vende të tjera, por edhe në Shqipëri, për ata që nuk e kanë të qartë”, – tha Meta.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas