Aktualitet

Luigi Soreca i sëmurë – Veliaj i uron të shkuara live nga aktiviteti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:53 - 07/07/21 |
mapo.al

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Këtë e ka treguar kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, gjatë eventit “Tirana Youth Capital” që u zhvillua në kryeqytet.


Veliaj tha se Soreca është i sëmurë, ndaj nuk mund të ishte i pranishëm në event.


“Shumë të shkuara Luigit, mikut tonë. Ai është i vetmi nga ambasadorët që mungon sot dhe me arsye. I vetmi që ka një arsye për të mos qenë”, ka thënë kryebashkiaku Erion Veliaj, teksa ishte drejtpërdrejt në një takim me ambasadorë e politikanë të tjerë.


Ende nuk dihet specifikisht se çfarë ka ambasadori i BE në Shqipëri.1


Etiketa: ,

Pas