Kryesore

Lulzim Basha: Ka ngelur vetëm një çështje për t’u zgjidhur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:28 - 03/06/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi publikisht pak minuta më parë, ku u shpreh se është arritur shumë progres në negociatat për marrëveshjen zgjedhore, por ka ngelur vetëm një çështje për t’u zgjidhur.


Lideri i Opozitës, u shpreh se Partia Demokratike do të bëjë gjithçka, që shqiptarët të kenë zgjedhje të lira e të ndershme.


Pak më parë, ishte ambasadorja amerikane, Yuri Kim, që tha se një marrëveshje është arritur, dhe se tashmë, pritej fjala e Lulzim Bashës.


LEXO EDHE: 


Reforma Zgjedhore, Yuri Kim: Kemi një marrëveshje


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas