Aktualitet

Lulzim Basha mbledh sot Grupin Parlamentar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:32 - 27/09/21 |
mapo.al

Lulzim Basha do të mbledhë sot Grupin Parlamentar të PD. Mësohet se mbledhja do të mbahet në orën 16:00 në selinë blu.


Kryedemokrati ka zhvilluar një sërë mbledhjesh ditët e fundit jo vetëm me deputetët, por edhe kryetarët e degëve të partisë.


Intensifikimi i këtyre mbledhjeve vjen për shkak të situatës në PD, pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar, ndërsa ky i fundit ka nisur takimet në bazë, të cilësuara si “Foltore”.Kujtojmë se në mbledhjen e fundit, Basha u kërkoi deputetëve që të zbresin në terren dhe të njihen me problemet e qytetarëve.
Gjithashtu, për të mbledhur denoncime si dhe të sjellin propozime për Reformat prioritare si ajo Territoriale e Zgjedhore.44


Etiketa: , ,

Pas