Aktualitet

Lushnje-Basha pritet me entuziazëm: 25 prilli, ditë vendimtare për çdo familje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 08/04/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takime elektorale në Lushnje. Në një marshim në bulevardin e qytetit Basha është pritur me entuziazëm nga qytetarët dhe simpatizantët e PD

“Rama ik”, Fitore”, “Sa më shpejt kryeministër” , Poshtë komunizmi”, ishin thirrjet e qytetarëve gjatë këtij takimi.


“Faleminderit për këtë pritje spektakolare. Mbi të gjitha është kjo shprehja e vullnetit tuaj të qindra e mijëra familjeve lushnjare që 25 prilli të jetë dita e ndryshimit. Sot e dëgjova nga zërat e nënave lushnjare që takova gjatë ecjes.
Shprehjet burojnë nga zemra, 25 prilli është vendimtar për familjet, nënat dhe baballarët tanë. Zgjedhja është e thjeshtë. Lushnja është varfëruar, çmimet janë rritur, rinia ka emigruar dhe përgjegjësi kërkon edhe 4 vite të tjera”, tha Basha.


1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas