Aktualitet

Lutet Fiter Bajrami, mijëra besimtarë në sheshin “Skënderbej”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:30 - 13/05/21 |
mapo.al

Mijëra besimtarë muslimanë kanë lutur sot Fiter Bajramin në sheshin kryesor të Tiranës, pas mbarimit të muajit të Ramazanit. Herët në mëngjes, ata janë mbledhur në sheshin Skenderbej, sipas një tradite disavjeçare tashmë.


Besimtarët kanë shprehur devotshmërinë pas sakrificës së agjerimit një mujor. Edhe pse në kohë pandemie, besimtarët kanë qënë të shumtë.


Sipas njoftimit të KMSH, programi nisi në orën 05:40 dhe mbaroi në 06:20.Fotoreporteri Florion Goga, i Reuters, i sjell momentet e sotme me mjeshtërinë e tij.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas