Aktualitet

Lutje publike për Edi Ramën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 01/05/21 |
Berat Buzhala

Lutje publike për kryeministrin e sapozgjedhur të Shqipërisë:


Hape një pikë/punkt për vaksinimin e kosovarëve dikund afër kufirit.


Unë e di që edhe Shqipëria është në zor të madh për veti, ama është krejtësisht e turpshme për shtetin e Kosovës që mijëra veta me shku me u vaksinu në Serbi, qysh po ndodhe tash.Nuk ka poshtërim më të madh për shtetin e Kosovës që i lejon qytetarët e vendit të vet me pranu vaksina prej qeverisë së Serbisë.Qe këshilla ime për Ramën dhe qeverinë e tij. Le t’i ndajë disa doza në jave, le të themi 5-6 mijë dhe le t’i caktojë grupmoshat, bie fjala brenda një jave ata që i kanë 74-75 vjec.Javën tjetër ata që i kanë 73-74 vjeç. E di që nuk do të ishte shumë as për Shqipërinë, por do të ishte shumë për ne që kemi prindër të vjetër.

Lexo edhe :  Krisje me Ramën? Albin Kurti: Jemi takuar në Slloveni, Tiranë e Dhërmi

Nuk kishim me ia harru kurrë. Na për momentin nuk kemi qeveri që kujdeset për qytetarët. Qeveria jonë po merret me budallakina.

Albinit as nuk po i bën përshtypje që Vuçiçi më shumë se sa ai po kujdeset për qytetarët e tij.

Për Albinin është tepër me rëndësi me e fitu betejën publike me Vuçiç në takimin e tyre të parë në Bruksel.

Unë me qenë si Vuçiçi, po në atë takim, kisha me i tregu se sa qytetarë të tij ia ka vaksinu. Le të merret ky me folklorizma.

Prandaj, Edi Rama e ka mundësinë ideale për t’i dalë në krah qytetarëve të Kosovës.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas