Aktualitet

Macron: Pandemia do të jetë me të paktën deri në verën e ardhshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 24/10/20 |
mapo.al

Presidenti francez Emmanuel Macron, thotë se vendi do të luftojë me Covid-19 të paktën deri në mes të vitit të ardhshëm.


Ditë e premte Franca regjistroi më shumë se 40,000 raste të reja dhe 298 vdekje. Gjithashtu edhe shtete të tjerasi Rusia, Polonia, Italia dhe Zvicëra patën një rritje të ndjeshme të numrit të infektuarëve me Covid-19.


Infeksionet ditore në Evropë janë dyfishuar në 10 ditët e fundit. Kontinenti tani ka parë një total prej 7.8 milionë rastesh dhe rreth 247,000 vdekje.Deri më tani ka pasur më shumë se 42 milionë raste dhe 1.1 milion vdekje në botë.
1
Etiketa: , ,

Pas