ShowBizz

Mahershala Ali: Kam refuzuar të luaj në skena erotike në një film për shkak të fesë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:02 - 22/11/20 |
mapo.al

Mahershala Ali ka folur haptazi rreth karrierës së tij e po ashtu edhe për kufijtë që vendos kur pranon një rol.


Aktori 46-vjeçar, i cili ka luajtur në “The Curious Case of Benjamin Button”, “House of Cards” dhe “Moonlight”, u bë i sinqertë në “Mind Power Mixtape” për jetën e tij personale dhe profesionale.


Kur fliste për rolin si Tizzy Weathers në “The Curious Case of Benjamin Button” përballë Taraji P. Henson, ai zbuloi pse nuk pranoi të filmonte një skenë erotike me aktoren. Rezulton se ishte një kërkesë që ai bëri përpara se ta bënte ndonjëherë për ta vendosur.

“Kështu që agjenti im i vjetër më telefonoi dhe më tha: Mahershala, ti e ke pjesën”, kujton Ali. “Dhe unë thashë, ka vetëm një gjë … Ekziston ajo skena ku ata puthen … Nëse ka një skenë seksi, nuk mund ta bëj”Ai vazhdoi duke i thënë agjentit të tij: “Unë nuk bëj seks të simuluar”Regjisori David Fincher e mbështeti kërkesën e tij, duke rezultuar në aktorin dhe Henson vetëm në një puthje në skenë.

“Nuk ishte e qartë nëse [Fincher] po përpiqej të kishte si përplasje që unë duhej të isha ai”, vazhdoi Ali. “Por për mua madje … në atë kohë, 15 vjet më parë, unë isha ende si, në rregull, unë mund të shkoj vetëm deri në këtë pikë, duke u përpjekur të mbaj një hapësirë respekti për fenë time”.

Ali ishte aktori i parë mysliman që pranoi një ‘Oscar’ për rolin e tij në “Moonlight” në vitin 2017. Dy vjet më vonë, u bë aktori i parë me ngjyrë që fitoi dy çmime të Akademisë në të njëjtën kategori.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas