Kryesore

Majko nuk është dakort me Ramën për Zërin e Amerikës: Kjo media ka merita dhe raport me të vërtetën


               Publikuar në : 18:31 - 11/02/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Pandeli Majko në një intervistë për VOA tha se nuk bie dakort me Edi Ramën për cilësimin që i bëri Zërit të Amerikës, duke e etiketuar si pjesë të kazanit të medias së Tiranës. Majko tha se ka vlerësim të vecantë për Zërin e Amerikës, dhe i njeh meritat e kësaj mediaje në shumë vite, duke cmuar raportin e saj me të vërtetën.


Majko u mundua të justifikojë qëndrimet e ashpra të Ramës, me atë që ai e cilëson si një sjellje prej publicisti të kryeministrit, duke qënë se sipas tij, Rama shpesh nuk e ndan veten nga të qënit njeri i medias me të qënit kryeministër. Po ashtu, ish-kryeministri tha se 90 përqind e atyre që Rama i quan kazan, i ka pasur shumë miq, dhe i kanë qëndruar pranë atij në momente të ndryshme të karrierës./Gazeta Mapo/


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas