Aktualitet

Makina del nga rruga në Përrenjas, plagoset shoferi rumun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:59 - 18/07/21 |
mapo.al

Një aksident është regjistruar paraditen e sotme në Përrenjas.


Sipas uniformave blu, në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues A.B., 40 vjeç, me shtetesi rumune, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur.


I plagosuri ndodhet në spital dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.“Më datë 18.07.2021, rreth orës 11:30, në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas , në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin A.B., 40 vjeç, me shtetësi rumune, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit i cili është transportuar në Spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit,” njofton policia.

Lexo edhe :  Aksident në Tiranë-Durrës, “Fordi” përplas për vdekje 60-vjeçarin


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas