Aktualitet

Aksidenti/Personazhi i botës së krimit të makinën e blinduar, detaje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:20 - 12/09/19 |
mapo.al

Gazeta MAPO zbardh detaje të reja nga aksidenti i makinës së blinduar Benz G-Class me targa ruse mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, pranë sheshit “Shqiponja”. Mësohet se bashkë me 34-vjeçarin Eldin Dergjini ka qenë edhe një personazh i njohur i botës së krimit në Tiranë. Ky automjet me targa ruse është përdorur nga një person me precedentë të shumtë penalë në Tiranë dhe që dyshohet se drejton një grup kriminal.


Pas aksidentit, personi që ishte në makinë bashkë me 34-vjeçarin është larguar. Policia ka të dhëna se ky personazh menjëherë pas aksidentit ka telefonuar një shokun e tij për ta marrë me një tjetër automjet dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.


Dyshimet shtohen edhe për faktin se makina e blinduar me targa ruse është parë në zonën ku vepron ky grup kriminal. Bëhet fjalë për një emër të përfshirë në disa ngjarje kriminale dhe që i ruhej një atentati, për këtë arsye ai lëvizte me makinë të blinduar.


Eldin Dergjini është vëllai i deputetes së LSI-së, e cila pranoi mandatin e deputetes, duke mos iu bindur vendimit të LSI-së, Ambra Borova. Eldin Dergjini është një person me precedent të mëparshëm penal, pasi në vitin 2014-të ka fyer dhe kundërshtuar punonjësit e policisë. Gjithashtu ai është ndaluar edhe për trafik droge në Itali.


LEXO EDHE:

Shoferi i makinës ruse Eldin Dergjini, vëllai i deputetes së LSI-së


Etiketa: , , ,

Pas