Aktualitet

Makina përmbys në kanal, viktima e dytë e aksidentit në Lushnjë një 20-vjeçare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:12 - 14/05/21 |
mapo.al

LUSHNJE – Është identifikuar edhe viktima e dytë e aksidentit tragjik të ndodhur sot në aksin Kolonjë-Bubullimë në Lushnje. Si pasojë e aksidentit të rëndë ka humbur jetën edhe Aurora Basha, 20-vjeçe, e cila ndodhej në makinën e drejtuar nga Xhezmi Oshafi, 68 vjeç.


Fillimisht u dyshua se i ndjeri dhe e ndjera ishin babë e bijë, megjithatë nuk konfirmohet ende nëse viktimat janë familjarë.


68-vjeçari ka ndërruar gjithashtu jetë pas aksidentit të shënuar në rrethrrotullimin e Kolonjës. Ata po qarkullonin me automjetin tip “Toyota” e cila ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Njoftimi Paraprak i Policisë
Sot rreth orës 13:20, në rrugën dytësore Kolonjë-Bubullimë, në urën e fshatit Bubullimë, automjeti tip “Toyota” ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal.Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi Xh. O., 68 vjeç, banues në Berat, dhe një shtetase ende e paidentifikuar.Lexo edhe :  Dy aksidente radhazi në Tiranë, kamioni përplas biçikletën, makina të miturin

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. 

LEXO EDHE: 

Aksident tragjik në Lushnje, humbin jetën babë e bijë

3


Etiketa: , , ,

Pas