Auto

Makina që kushton 5 milionë euro, protagoniste në Sallonin e Parisit

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 19:15 - 05/10/18 |
mapo.al

Bugatti Divo ka mbërritur më në fund në Evropë. Makina që kushton plot 5 milionë euro po bën prezantimin e saj në Sallonin e Parisit.


Në event ishin vetëm disa gazetarë të përzgjedhur dhe një “tufë” klientësh miliarderë.Interesant është fakti se prezantimi i Bugatti Divo në kryeqytetin francez bëhet pasi 40 ekzemplarët e këtij automjeti të jashtëzakonshëm janë shitur që të gjitha.


1500 kuaj fuqi, me aerodinamikë të re, më e lehtë dhe me më shumë “muskuj”, sidomos në pjesën e pasme të saj, Divo është fantastik. Por, pavarësisht këtyre, Divo nuk është më i shpejtë sesa Chiron. Shpejtësia maksimale e tij është 380 km/h, ndërsa ajo e Chiron është 420 km/h.

<
>
divo1 divo2 (1) divo2 divo3 (1) divo3 divo4 (1) divo4 divo5 divo6 divo7 divo8 divo9 divo10 divo11 divo12 divo13 divo14 divo15 divo16


Etiketa: , , ,

Pas