Kronika

Makinë e fuqishme, parakalim i gabuar, aksident horror


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 28/02/19 |
mapo.al

Policia e Shtetit publikoi online videon e një parakalimi të gabuar në një pjesë të Unazës së Madhe në Tiranë.


“Shoferi që nuk i duhet rrugëve tona, për këtë kategori drejtuesish, nuk vlen të flasësh dhe sugjerosh, por vetëm gjobë po me të njëjtin vullnetin dhe shpejtësi, që ata shkelin rregullat e qarkullimit rrugor,” thuhet në njoftim.


“Faleminderit të gjithë atyre, që me njoftimet që përcjellin për kundravajtjet administrative, japin një kontribut tejet të rëndësishëm në funksion të sigurisë rrugore”.


Por ndërkohë, nuk janë të paktë shoferët që e nënvlerësojnë faktin se një parakalim i gabuar mund të sjellë një tragjedi horror.Një foto po bën xhiron e rrjetit në Europë. Ajo tregon se si është bërë copë një makinë e fuqishme Audi RS6 në Gjermani. Edhe në këtë rast shoferi 68-vjeçar bëri një parakalim, por fluturoi duke u përplasur me një shtyllë.

Pasojat nuk kanë nevojë për koment. Makina me 560 kuaj fuqi u bë copa. Shoferi vdiq menjëherë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas