Aktualitet

Maliq – Shpërthen një granatë teksa punonte tokën, plagoset 39-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 16/05/21 |
mapo.al

Një 39-vjeçar është plagosur mesditën e sotme në Maliq teksa punonte tokën


Mësohet se H.S., teksa punonte me një mjet bujqësor, ka rënë në kontakt me një granatë të vjetër e cila ka shpërthyer duke e lënë të plagosur.


Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije për mediat se 39-vjeçari ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore.Njoftimi i PolicisëMë datë 16.05.2021, rreth orës 16:10, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi H. S., rreth 39 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, i cili duke punuar tokën e tij me një mjet bujqësor tip frezë, ka rënë në kontakt me një mjet shpërthyes (dyshohet granatë e vjetër) ku për pasojë ky shtetas ka marrë dëmtime në dorë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

1


Etiketa: ,

Pas