Aktualitet

Mallakastër/ I hedh benzinë komshies, më pas i vë flakën vetes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:47 - 16/10/19 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë pasdite qytetin e Mallakastrës. Një 60-vjeçare, e ndodhur në gjëndje të rëndë psikologjike, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka spërkatur me benzinë dhe ka tentuar t’i veri flakën komshies së saj.

Por fatmirësisht ajo ka mundur të largohet.  Më pas, e moshuara P.T ka hedhur benzinë në trupin e saj dhe ka ndezur çakmakun për t’u vetëdjegur. Ndërhyrja e patrullës së policisë bëri të mundur që gruaja të mos pësoi dëmtime të rënda duke fikur menjëherë zjarrin.


Informacion paraprak
Patrulla e policisë në Ballsh bën të mundur që një shtetase mos të pësonte dëmtime të rënda pas flakës që i kishte vënë vetes.


Sot rreth orës 18:15, në qëndër të qytetit të Ballshit, shtetësja P.T, 60 vjeçe, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka spërkatur me benzinë dhe ka tentuar t’i veri flakën komshies së saj, shtetases E.Xh, e cila ka arritur të largohej.

Lexo edhe :  Alibeaj në Mallakastër, socialisti i zhgënjyer pret me gërshërë teserën e PS-së

E ndodhur në gjëndje të rëndë psikologjike, shtetasja P.T ka hedhur benzinë në trupin e saj dhe ka ndezur çakmakun për t’u vetëdjegur.

Ndërhyrja e patrullës së policisë bëri të mundur që shtetasja P.T të mos pësoi dëmtime të rënda duke fikur menjëherë zjarrin.

60-vjeçarja u transportua me ambulancë për në Spitalin Rajonal Fier dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashte rrezikut për jetën.

Dyshohet se kjo shtetase vuan nga depresioni.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas