Aktualitet

Mallakastër/ Kanosi policët dhe përmbaruesit, arrestohet 38-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:49 - 11/09/19 |
mapo.al

Një 38-vjeçar është arrestuar në Mallakastër, pasi ka kanosur punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor.

Në pranga ka rënë shtetasi A. O., banues në Ballsh, i cili sipas policisë, ka kanosur zyrtarët për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).


Njoftimi i policisë:
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.O, 38 vjeç, banues në Ballsh. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës”.

Lexo edhe :  Alibeaj në Mallakastër, socialisti i zhgënjyer pret me gërshërë teserën e PS-së

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas