Kryesore

Malltezi: Ja çfarë e detyroi “hallexhiun” Lefter Koka të bashkohej me Ramën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 19/02/19 |
mapo.al

Jamarbër Malltezi ka reaguar për Lefter Kokën, pasi ky i fundit deklaroi ndarjen nga LSI dhe me gjasë bashkimin me Ramën. Koka tha se nuk do ta djegë mandatin, pasi ky është vendim i Sali Berishës që po terheq zvarrë edhe LSI-në.


Anëtari i Kryesisë së PD-së thotë se Lefter Koka është përfshirë në aferën e inceneratorëve ndaj po terheq vallen e Ramën.


Në një status në facebook, Malltezi shkruan: “Këtij hallexhiut i deklarova 14 muaj më parë “Pendohu, bëhu dëshmitar i drejtësisë” lidhur me aferën kriminale të inceneratorëve ku Rama-Ahmetaj po përlajnë 178 milionë euro, por Teri ka firmos për këtë aferë dhe tani do hedhë vallen sipas Ramës. 14 muaj që qeveria i fshihet debatit për inceneratorët! Çfare halli i madh i ka zanë?”1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas