Kryesore

Manastirliu: 88 qytetarë të shëruar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:35 - 26/09/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se 88 qytetarë janë shëruar sot nga koronavirusi.


Ajo ka postuar në rrjetet edhe një foto të mjekëve dhe infermiereve të spitalit COVID2, “Shefqet Ndroqi”.


“Gjatë 24 orëve të fundit, 88 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm!”, u shpreh Manastirliu.Në total, numri i të shëruarve nga koronavirusi në vendin tonë arrin në 7 397. Sot u konfiruan 108 raste të reja me COVID-19 dhe 2 humbje jete. Në total, Shqipëria numëron 13153 të infektuar me virusin vdekjeprurës nga të cilët kanë humbur jetën 375, ndërsa raste aktive me sëmundjen janë 5381.Etiketa: , , ,

Pas