Aktualitet

Manastirliu: Mbërrijnë në Shqipëri 30 mijë doza të vaksinës AstraZeneca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:33 - 30/08/21 |
mapo.al

Paraditen e sotme kanë mbërritur në vendin tonë 30 mijë doza të vaksinës AstraZeneca. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një statusi në rrjete sociale.


“30,000 doza të vaksinës AstraZeneca i shtohen sasisë së vaksinave anticovid të disponueshme në vend, falë mbështetjes dhe bujarisë së Letonisë.


1,929,172 kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, teksa janë kryer mbi 1,4 milion vaksina anticovid”, shkruan ministrja.

1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas