Aktualitet

Manastirliu: Nga nesër fillon vaksinimi për +60 vjeçarët me sëmundje kronike


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:02 - 11/04/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga qendra e vaksinimit në sheshin “Skënderbej” se, nga nesër do të fillojë vaksinimi i grupmoshës +60 vjeç me sëmundje kronike.

“Tashmë kemi hyrë në grupmoshat mbi 65 vjeç, procesi ka vijuar që në mëngjes. Ne po ecim me ritme të shpejta, falë edhe punës së ekipit të të gjithë vaksinatorëve” , – tha Manastirliu teksa vijoi me apelin që të gjithë personat e kësaj grupmoshe të regjistrohen pranë mjekut të familjes për ditën dhe orën e vaksinimit.


Që prej fillimit të procesit, janë kryer në total 256, 848 vaksinime, prej të cilëve 182, 669 vaksinime për të moshuarit.

1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas