Aktualitet

Manastirliu: Nuk ndalemi derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:48 - 23/06/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka shkruar në një status në rrjetet sociale se plani kombëtar i vaksinimit do të vazhdojë derisa qytetari i fundit në Shqipëri.


Ajo ka ndarë mëngjesin e sotëm pamje nga qendra e vaksinimit në Tiranë duke theksuar se janë mbi 900 mijë vaksinime të kryera dhe më shumë jetë të mbrojtura nga armiku i padukshëm.


“Mbi 900 mijë vaksinime të kryera, më shumë jetë të mbrojtura nga Armiku i Padukshëm.Vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit dhe nuk do të ndalemi, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar”, shkruan Manastirliu.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas