Aktualitet

Manastirliu nxjerr pamjet e pacientëve nga Infektivi: Vaksinohuni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:11 - 11/08/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar apelet e dy pacientëve të spitalit Infektiv që po luftojnë me COVID-19.


Një grua e cila është e shtruar në spital thotë se ka bërë gabimin më të madh në jetë që nuk e bëri vaksinën.


Ajo tregon se burri i saj që u vaksinua nuk u sëmur, kurse gruaja vetë përfundoi e sëmurë rëndë.“Kam bërë gabimin më të madh në jetë dhe po vuaj sot, njerëz vaksinohuni sa më shumë. Burrë i vaksinuar nuk u sëmur, unë e pavaksinuar u sëmura rënda”- tha pacientja.Një tjetër pacient, nga shtrati i Infektivit i kërkon qytetarëve shqiptarë mos të hezitojnë, por të vaksinohen. “Vaksinohuni, vaksinohuni edhe mos hezitoni“- thotë pacienti.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas