Aktualitet

Manastirliu: Që nga fillimi i fushatës janë kryer 750,000 vaksinime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:18 - 27/05/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se që nga nisja e fushatës, janë realizuar 750, 000 vaksinime.


Më herët ministrja është shprehur se objektivi është të arrihen 1 milion vaksinime.


Kujtojmë se numri i infektimeve në vend është në ulje, ndërsa në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë raportoi 20 raste të reja me Covid dhe asnjë viktimë për të dytën ditë radhazi.

1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas