Aktualitet

Manchester City-Borussia Dortmund, sfidë plot “sharm” në Champions League


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:01 - 06/04/21 |
mapo.al

Krahas Real Madrid-Liverpool, sonte për çerekfinalet e Champions League do të luhet edhe sfida tjetër jo pak e rëndësishme, Manchester City-Borussia Dortmund.


Guardiola do të jetë kundër sulmuesit në formën më të mirë të momentit, Erling Haaland. Për Norvegjezin një mbrëmje të veçantë pasi ai është tifoz i Citizens, skuadrës në të cilën luante babai i tij.


Sidoqoftë, nuk ka gjasa që sulmuesi të jetë në gjendje të përsërisë hapat e tij pasi Pep ka qenë i qartë ditët e fundit: “Kushton shumë për ne”.Tani talenti norvegjez do të duhet të kënaqet duke luajtur si një kundërshtar në stadiumin ku ai aq shpesh ka imagjinuar të ardhmen e tij.Më pas do të varet nga Raiola në verë për t’i gjetur atij një ekip të ri dhe bisedimet me Barcelonën dhe Real Madrid tashmë kanë filluar.

Lexo edhe :  Champions/ Real mposht Interin, Liverpool përmbys Milanin


FORMACIONET E MUNDSHME
MANCHESTER CITY (4-1-4-1): Ederson; Joao Cancelo, Stones, Ruben Dias, Zinchenko; Rodri; Sterling, B. Silva, De Bruyne, Foden; Gabriel Jesus. TR.: Guardiola. NË DISP.: Steffen, Carson, Walker, Ake, Laporte, B. Mendy, Garcia, Ferran Torres, Fernandinho, Mahrez, Aguero.

BORUSSIA DORTMUND (4-3-2-1): Hitz; Can, Akanji, Hummels, Guerreiro; Delaney, Bellingham, Dahoud; T. Hazard, Reus; Haaland. TR.: Terzic. NË DISP.: Burki, Morey, Schulz, Meunier, Pisczek, Passlack, Brandt, Reyna, Reinier, Tigges.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas