Aktualitet

Mandati i Kajmakut, reagon KQZ: Ja kur merret vendimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:56 - 30/10/19 |
ro ot

Pas shkresës së dërguar nga sekretari i Përgjithshëm i PD-së, për të shkarkuar Agim Kajmakun, ka reaguar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Në një njoftim për mediat thuhet se mbledhja zhvillohet ditën e premte në orën 10:00.Në bazë të ligjit të dekriminalizimit, z. Kajmaku duhet të kishte deklaruar në formular se ka qenë person në hetim në Greqi, për përdorimin e parave të falsifikuara.

Ishte Partia Demokratike që zbuloi të shkuarën e tij dhe vendosi në levizje Prokurorine e Pergjitshme për të mbledhur faktet dhe per ti kërkuar me tej KQZ-së shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës.1
Etiketa: , , , ,

Pas