Politika

Manjani: Është pak largimi i qeverisë për skandalin e ‘Unazës’…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:06 - 11/12/18 |
mapo.al

Pas skandalit të publikuar nga emisioni ‘Të paekspozuarit’ në ‘News24’ në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera nga tenderi me OST, vjen një reagim nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.


Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ ka sulmuar qeverinë ‘Rama’ ndërsa shton se kësaj kompanie iu dhanë para nga taksat e shqiptarëve. Po ashtu ai shtoi se largimi nga pushteti është shumë pak.


REAGIMI I MANJANIT 
I dhanë me tender 18+11 milionë euro pa kriter e pa ligj, një firme që zyrtarisht ishte pa din e pa iman. I dhanë para nga taksat tona me arrogancë spektakolare, megjithëse dihej që firma nuk kishte asnjë mundësi ligjore ti fitonte ato kontrata me të drejtë.Tani thonë “s’kemi faj se nuk e dinim që një sportelist spitali nuk kishte përvojë në ndërtim infrastrukture”. Ca më keq akoma të gjithë “fajin” e paska patur noterja që ka vërtetuar përkthimin e një dokumenti, por jo vërtetësinë e përmbajtjes së tij.
Nëse gjendet ndonjë budalla që ende e ha këtë gomarllëk logjikë, ta kenë hallall pushtetin!
Përndryshe largimi nga pushteti është shumë pak. Kjo, shkurt e thjeshtë quhet: hajni!
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas