Video

MAPO LIVE – Me artistët, vijon protesta kundër shembjes së Teatrit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:12 - 20/05/20 |
mapo.al

LIVE – Nis protesta e dytë kombëtare e artistëve kundër shembjes së Teatrit.


Qytetarë, aktorë dhe përfaqësues të PD dhe LSI, njësoj si ditën e hënë, edhe sot janë mbledhur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për të treguar se nuk pajtohen me vendimin e Qeverisë dhe Bashkisë Tiranë, që ktheu në rrënoja godinën e Teatrit.


Protestës i janë bashkuar edhe kryetari i PD, Lulzim Basha si dhe ajo e LSI, Monika Kryemadhi.


Artistët nisën sot edhe një peticion për mbledhjen e firmave, me qëllim që Teatri i Ri të ndërtohet aty ku ishte dhe me të njëjtën arkitekturë që kishte.


LEXO EDHE: 

Peticioni/ Artistët mbledhin firmat në protestë: Teatri të ndërtohet siç ishte (FOTO)

“Ramavirusi”, “Skenë krimi”, “Këshilli i turpit”/ Pankartat ironizuese në protestën e artistëve (FOTO)


Etiketa: , , ,

Pas