Kronika

Mapo ndjek nga afër operacionin e RENEA – Me gaz lotsjellës dhe qen, si u ekzekutua Lefter Zhidru
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:19 - 24/09/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka ndjekur nga afër operacionin e RENEA në Elbasan.Fillimisht është hedhur gaz lotësjellës dhe më pas u shpërthye dera e banesës ku qëndronte 71-vjeçari Lefter Zhidru.


Ky i fundit, qëlloi ndaj policisë, por RENEA iu përgjigj me molotov dhe më pas iu kundërpërgjigj me armë zjarri.

Nga të shtënat i moshuari humbi jetën, ndërsa në operacion u angazhuan edhe qentë e policisë.


Gazi lotsjellës që hodhi RENEA, ka bërë që shumë qytetarë të preken dhe nuk janë ndjerë mirë për disa minuta.

/Mapo.al/

LEXO EDHE: 

RENEA vret 71-vjeçarin në Elbasan


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas