Aktualitet

Mapo nesër: 11 ekzekutime mafioze, 25 vrasje në 5 muajt e parë të vitit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:39 - 30/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm situatën e kriminalitetit në vend.


Pesë muajt e parë të këtij viti regjistruan 25 vrasje, 6 më shumë se në të njëjtën periudhë të një viti më parë.


Numrin më të lartë të ngjarjeve kriminale e mbajnë dy muajt e fundit. Krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, përveç rritjes së numrit të vrasjeve, rritje në numër kanë shënuar edhe atentatet mafioze.

Teksa hyjmë në qershor kemi lënë pas 5 muaj shumë të vështirë në fushën e rendit dhe sigurisë me një bilanc të frikshëm të kriminalitetit.Nesër në gazetën Mapo do të gjeni suplementin ‘Arsim‘ si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.Lexo edhe :  Kriminaliteti - 11 ekzekutime mafioze, 25 vrasje në 5 muajt e parë të vitit

82


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas