Aktualitet

Koalicioni – Mapo nesër: 13 angazhime për të nxjerrë Shqipërinë nga kriza


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:36 - 01/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm koalicionin e sotëm, 1 mars 2021 mes PD dhe LSI.

Opozita shpalli koalicionin e madh 54 ditë nga zgjedhjet parlamentare të prillit duke garuar së bashku përballë Partisë Socialiste.


PD dhe LSI me dy koalicionet që udhëheqin nënshkruan marrëveshje për bashkëqeverisje pas 25 prillit.
Dalja me dy koalicione motivon më shumë njerëz, garanton më shumë mbrojtjen e votës në terren, dhe paraqet garanci për punonjësit e ndershëm në administratë që nuk do të preken nga rotacioni.


Marrëveshja u sulmua nga eksponentë të rilindjes.


Gjithashtu, nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘EKONOMI’, si dhe analiza e komente mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas