Aktualitet

Mapo nesër – 25 Prilli, SHBA: Mendoni për zgjedhjet e ardhshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 28/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm reagimin e ambasadës së SHBA në lidhje me raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit.


Ajo çka ndodhi me zgjedhjet e 25 prillit duket se do jetë një test jo i lehtë për tu kaluar nga mazhoranca. Raporti i OSBE/ODHIR theksonte qartë se zgjedhjet nuk kanë qenë as të lira dhe as të ndershme.


Ambasada Amerikane dje me anë të një regimi shprehej se ka mbajtur shënimet e saj, ndërsa britanikët kërkojnë hetimin e shitblerjes së votës dhe rrjedhjen e të dhënave personale.Në SPAK dhe prokuroritë e rretheve janë 185 denoncime për krimet zgjedhore por deri më tani nuk ka pasur një hetim të plotë për asnjë nga ato.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘SPORT‘. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

Lexo edhe :  Intervista - Mapo nesër: Berlini nuk e njeh “Open Balkan”


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas