Aktualitet

Mapo nesër: Abuzimi i qeverisë – Tjetër penalitet 90 milionë euro në Arbitrazh








Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:32 - 27/01/21 |
mapo.al

Mapo nesër ka në fokus një çështje prej 90 milion eurosh në arbitrash, e cila vjen si një padi që një bashkim kompanish i kanë bërë qeverisë për prishje kontrate.



Bëhet fjalë për firmat që po ndërtonin Impiantin e Ujërave të Zeza të Tiranës, përmes bashkëpunimit me fondin japonez.


Kontrata është prishur për t’u hapur rrugën klientëve të rilindjes, ndërkohë që dëmi do t’u shkojë taksapaguesve.




Pas Beketit me 100 milionë euro, Aktor me 40 milionë euro, qeveria po u lë pajë shqiptarëve edhe 90 milionë euro të tjera për shkak të abuzimit dhe arbitraritetit.




1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas