Aktualitet

Mapo nesër: Antimafia italiane, përgjimet që po trazojnë keq rilindjen

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 24/01/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, përgjimet e antimafias italiane, ku nxjerr lidhjen e organizatës Ndragheta me qeverinë shqiptare.Prej tre ditësh janë publikuar përgjime të antimafias italiane, nga RTV Ora, lidhur me procesin më të madh gjyqësor prej dy dekadash, që ka nisur në Kalabri.


Një pjesë e përgjimeve, nxjerr organizatën famëkeqe Ndragheta të lidhur me qeverinë shqiptare, dhe me interesa në tendera dhe koncesione.
Gazeta MAPO mëson se janë 300 faqe në dosje për raportet e Ndraghetës me rilindjen, për vitet 2017-2018.Opozita kërkon hetime dhe drejtësi, ndërkohë që Edi Rama ka heshtur deri tani.


SPAK bën të ditur se është vënë në lëvizje dhe do të kontaktojë kolegët italianë për të marrë informacion.

Gjithashtu, nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza të ndryshme mbi aktualitetin, në vend dhe rajon.

Lexo edhe :  Mapo nesër: Situata në kolaps, në spitale nuk ka vende, rriten vdekjet

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas