Aktualitet

Mapo nesër: Basha rikonfirmohet kryetar me 80% të votave, Shehaj merr 15%


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:40 - 13/06/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm, zgjedhjet në Partinë Demokratike. Lulzim Basha ka arritur të marrë 32,882 vota nga 41,095 zgjedhës që morën pjesë.


Agron Shehaj ka qenë rivali më i afërt i Bashës me 15 % të totalit, ose 6038 vota, i cili ka arritur të fitojë në degën e Selenicës dhe pati performancë të mirë në Vlorë dhe shumë degë të Jugut kryesisht.


Në disa fletë votimi është kërkuar dhe kthimi në krye të PD-së i liderit historik të partisë, Berisha.Nesër në Mapo, do të gjeni suplementin ‘Arsim’ si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.


Ky i fundit, zhvilloi një takim prej dy orësh në zyrën e kryetarit aktual menjëherë pasi votoi. Tabela e plotë e shpërndarjes së votave të kandidatëve në të gjitha degët e vendit

1CLOSE
CLOSE
Pas