Aktualitet

Mapo nesër- Berisha: Nuk largohem nga PD, padi ndaj Blinken për shpifje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:01 - 20/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus zhvillimin më të fundit politik në vend.


Ish-kryeministri Sali Berisha, në një konferencë për shtyp ka lajmëruar se ka ngritur Padi Penale për shpifje ndaj sekretarit amerikan të shtetit, Donald Blinken, për aktin e tij të shpalljes “non grata” në SHBA nën pretendimin e korrupsionit me fondet publike gjatë kohës kur ishte në pushtet.


Ish-kryeministri shprehet se për këtë qëllim ka zgjedhur Francën dhe një nga avokatët më të mirë atje.Sipas tij, pas akuzave fshihen qarqe të caktuara qeveritare, por edhe multimiliarderi George Sorros.

1


Etiketa: , , , , ,

Pas