Aktualitet

Mapo nesër: Depërtimi i parasë së zezë në ekonomi, shumë shqetësues


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 24/06/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm depërtimin e parasë së zezë në ekonomi, që është shumë shqetësues.


Shqipëria është renditur nga MONEYVAL, në listën e vendeve që kanë mangësi në luftën kundër pastrimit të parave.


Ndërsa sipas Departamentit Amerikan të Shtetit “Shqipëria mbetet e ndjeshme ndaj pastrimit të parave për shkak të korrupsionit, krimit të organizuar, institucioneve të dobëta ligjore e qeveritare, sasisë së madhe të parasë kesh e sektorit informal të gjerë”.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘Shëndeti’ si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend rajon dhe botë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas