Ekonomi

Mapo nesër: Fiskalizimi, bizneset kundër procesit, kërcënojnë me grevë urie


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 23/09/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm bizneset të cilat kërcënojnë më grevë urie pasi janë kundër fiskalizimit


Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël dhe të Mesëm, Albert Nasto thotë se bizneset do hyjnë edhe në grevë urie nëse qeveria nuk shtyn procesin e fiskalizimit, për një afat të pacaktuar derisa të përfundojë pandemia.


Sistemi i ri ka jo pak kosto për biznesin, pavarësisht se Ministria e Financave pretendon se kasat e vjetra mund të adaptohen me sistemin. Specialistët shprehen se kostot mund të shkojnë deri në 60 mijë lekë të rinj.Nesër në gazetën Mapo do të gjeni suplementin ‘Shëndeti‘. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi çështjet më aktuale, në vend, rajon dhe botë.

Lexo edhe :  Fiskalizimi - Bizneset kundër procesit, kërcënojnë me grevë urie
74


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas