Aktualitet

Mapo nesër – “Ishim me PD kur mori pushtetin në 92, presim të festojmë sërish”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:43 - 24/09/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm situatën politike brenda Partisë Demokretike.


Çfarë po gatuhet në Uashington? Ambasadorja Yuri Kim, vetëm pak orë pas kthimit nga SHBA ka vrapuar për në zyrën e Bashës ku ka qëndruar për 40 minuta. Deklaratat e bëra më pas kanë qenë të drejtpërdrejta, ku ka kujtuar dhe vitin 1992, dhe kontributin e SHBA-ve për ardhjen e PD-së në pushtet.


Kursi amerikan duket se ka ndryshuar shumë pas vendimit të Bashës për përjashtimin e Berishës, ndërkohë që ky i fundit do jetë sot në Vlorë për “Foltoren” e radhës.

1

CLOSE
CLOSE
Pas