Aktualitet

Mapo nesër: KAS vendos a do të ketë përsëritje zgjedhjesh në Gjirokastër, Berat dhe Vlorë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:22 - 18/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus pretendimet e ngritura nga Opozita në Komisionin për Ankesa dhe Sanksione.


Kërcënime, ndihma ushqimore, leje legalizimi dhe përdorimi i agjencive shtetërore në fushatë, ishin disa nga pretendimet që ka ngritur opozita në lidhje me parregullsitë e zgjedhjeve në qarkun e Vlorës.


Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve do të marrë vendimin sot nëse do të përsëriten zgjedhjet në qarkun e Gjirokastrës, Beratit dhe Vlorës.Raporti i të dhënave të kryqëzuara për Gjirokastrën, nga ku rezultojnë 74 raste të dyshimta të votimit të dyfishtë, është lexuar në këndvështrime të ndryshme nga PS dhe opozita.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas