Aktualitet

Mapo nesër: Luhatjet e votave, PD arrin rezultatin e 2013 vetëm në katër qarqe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:08 - 13/05/21 |
mapo.al

Megjithëse kishte tetë vite në pushtet, PD arriti të maksimizonte rezultatin në vitin 2013, si pasojë dhe e lidhjes së aleancave të duhura me aleatët që i kishin mbetur pas ikjes së LSI.


Në zgjedhjet e vitit 2021, PD duket se i kishte të gjitha shanset që ta arrinte së paku atë rezultat dhe sot mund të kishte pesë mandate më shumë, por e realizoi apo iu afrua vetëm në katër qarqe, Elbasan, Berat, Fier dhe Tiranë.


Pse firuan votat e opozitës dhe a ishte e mundur të shmangej kjo pavarësisht manipulimeve? Të dielën mblidhet kryesia dhe Këshilli Kombëtar për hapat që do bëjë PD në vazhdim.

1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas