Aktualitet

Mapo nesër: Mandati i tretë i Ramës, 1200 euro kosto shtesë për bizneset


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 02/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo në numrin e nesërm ka në fokus sitemin e fikalizimit në vendin tonë.


Kryeministri Rama u shpreh dje se i duhet dhe një mandat i tretë për të përmbyllur një proces të suksesshëm siç është fiskalizimi, që sipas tij do rrisë të ardhurat tatimore.


Por koston e këtij procesi me sa duket do duhet ta paguajnë bizneset në të gjitha nivelet.Që nga kasat e reja, softueret, tabletat dhe mirëmbajtja që shkojnë deri në 1200 euro shtesë për t’u përshtatur me sistemin e ri.
Nga ana tjetër, procedura e koklavitur me gjashtë hapa kërkon dhe shtimin e një punëtori enkas për të lëshuar faturat.1


Etiketa: , ,

Pas