Aktualitet

Mapo nesër: Mandati i tretë i Ramës, Shqipëria e para në Europë për kanabis


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:15 - 29/06/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm raportin e OKB për drogën.


Një publikim i UNODC, zyrës globale të Kombeve të Bashkuara për krimin dhe drogat i vitit 2021 e rendit Shqipërinë të parën në Europë dhe të gjashtën në botë si shtet i origjinës për prodhimin e kanabisit.


Në grafikun e publikuar në raport, shqiptarët zënë një peshë të konsiderueshme të shtetasve të huaj që janë arrestuar në lidhje me kapjet individuale të kokainës, të vlerësuara sipas madhësisë së sasisë së kapur.25% e arrestimeve në nivelin e parë të tregtimit janë me origjinë nga Shqipëria.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘IDE’ si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas