Aktualitet

Mapo nesër: Mbyll punimet parlamenti, opozita e re votoi 400 ligje të Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:59 - 07/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm mazhorancën e cila për periudhën 2019-2021 bashkë me votat e opozitës së re ka miratuar jo pak por më shumë se 395 ligje, ratifikime, akte normative, marrëveshje etj.


Lënia e mandateve në 2019-ën nuk i kushtoi vetëm të djathtës por gjithë vendit. Me deputetët e opozitës së re Rama arriti të ndryshojë Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor në favor të tij. Si pasojë e ndalimit të koalicioneve shkuan dëm më shumë se 60 mijë vota të LSI-së.


Ndër të tjera, ligje të tilla si ai për policinë e shtetit, arsimin dhe kërkimin shkencor, biznesin, financat, drejtësinë, aktet normative për tërmetin e pandeminë, janë miratuar pa një analizë të thelluar për shkak të mungesës së njohurive të përfaqësuesve atje. Fatura e dëmit mund të jetë e pallogaritshme.

Lexo edhe :  Mapo nesër - PD i rikthehet reformës territoriale, do nisë aksion politik


Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘SPORT’ si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas